![]()
Transport
opcje dla strony: drukuj powiększpomniejsz tekst
„S”: ministrze, nie wstrzymuj budowy A1
2007-01-16 12:15
Związkowcy z "Solidarności" apelują do ministra transportu, aby nie wstrzymywał budowy autostrady A1.
Związkowcy z "Solidarności" apelują do ministra transportu, aby nie wstrzymywał budowy autostrady A1.
Związkowcy krytykują Jerzego Polaczka (PiS), za działania, które mają doprowadzić do wygaśnięcia koncesji dla prywatnej firmy GTC na budowę autostrady A1 na odcinku Grudziądz – Toruń. Firma GTC już buduje autostradę z Gdańska do Grudziądza. Minister tłumaczył swoją decyzję tym, że rząd wybuduje autostradę taniej i szybciej niż prywatne konsorcjum GTC.
"Z wielkim zaniepokojeniem obserwujemy działania Ministra Transportu związane z realizacją budowy autostrady A1, mogące doprowadzić do opóźnienia jej realizacji " –przedstawiają swe stanowisko członkowie zarządu regionu gdańskiego NSZZ "Solidarność".
To już kolejny głos działaczy "S" przeciwko Polaczkowi. Tydzień temu szefa resortu transportu - także za decyzje w sprawie A1 - skrytykowali działacze sekcji krajowej drogownictwa NSZZ "Solidarność". Twierdzą, że próba zabrania koncesji GTC narazi państwo na długi proces, wypłatę odszkodowania, a dodatkowo wstrzymanie budowy spowoduje wzrost bezrobocia na Pomorzu- czytamy w „Gazecie”.
Krytykę poczynań ministra słychać nie tylko od związkowców i GTC. Nieoficjalnie w mediach pojawiają się doniesienia, że może być on jednym z ministrów, który w najbliższym czasie zostanie pozbawiony teki. Ma to być wynik trwającego właśnie przeglądu ministerstw. Na razie nie padają jednak żadne szczegóły.
Jakby w odpowiedzi na krytykę biuro prasowe ministerstwa transportu opublikowało właśnie na swojej stronie internetowej listę osiągnięć ministra Polaczka.
Mikołaj Chrzan
Więcej: www.gazeta.pl, 15.01.2007
zobacz również:
Lokomotywa PKP CARGO wjechała do Czech
Spółka PKP CARGO uzyskała dopuszczenie do ruchu dla swoich lokomotyw po torach ČD (Česke Dráhy)Inwestycje drogowe w 2008 r.
Rząd przyjął wczoraj rozpo- rządzenie dotyczące inwestycji drogowych w 2008 rokuTidal Logistics przenosi się do Elkridge
Tidal Logistics wynajął prawie 39 tysLogistyka w dobrych rękach
Transportowy szczyt w Estonii
W Talinie odbyło się doroczne spotkanie ministrów transportu krajów bałtyckich
reklama:
![]()
najnowsze:
- 2012-05-14 23:42Przyszłość pod napięciem
- 2012-05-09 18:19Kolejne płatne odcinki
- 2012-05-07 20:20Zleceniodawca Ci nie płaci? Przeczytaj, jak sobie z tym radzić
- 2012-05-04 14:23Carefleet ma najlepszą finansową usługę flotową według magazynu Fleet
- 2012-04-30 21:38Uciec przed korkami w trakcie EURO 2012
blogi e-logistyki:
-
Michał Krzak
Jak pokazują ostatnie przetargi rozpisywane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, drogi w Polsce można budować taniej, niż sądziliśmy....
![]()
![]()












