Logistyka

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

 

Czwartek, 17 Maja 2012

 

Transport

opcje dla strony: drukuj powiększpomniejsz tekst


Budowa drogi do Pyrzowic wstrzymana

2006-05-26 09:57

Warszawski sąd administracyjny uchylił we wtorek decyzję o lokalizacji drogi. Mogą przepaść miliony euro dotacji z Unii.

Warszawski sąd administracyjny uchylił we wtorek decyzję o lokalizacji drogi. Mogą przepaść miliony euro dotacji z Unii.

Warszawski sąd administracyjny uchylił we wtorek decyzję o lokalizacji drogi. Budowa została wstrzymana. Zabiegał o to właściciel firmy wędliniarskiej z Mierzęcic, dla którego zbudowanie ekspresówki w odległości 35 m od zakładu mogłoby się skończyć jego zamknięciem i zwolnieniem 90 pracowników- czytamy w Gazecie Wyborczej.
Niedotrzymywanie kolejnych terminów zakończenia prac, z których przedostatni upłynął w zeszłym roku, sprawiło, że Komisja Europejska zagroziła odebraniem Polsce 15 mln euro, które przed laty przeznaczyła na drogę. 

- Nie wyobrażam sobie, by droga do Pyrzowic nie powstała w terminie. To na pewno oznaczałoby zwrot dotacji. Po mojej interwencji Komisja Europejska w drodze wyjątku zgodziła się na przedłużenie terminu dokończenia budowy do końca 2006 r. Teraz na pewno się już się na to nie zgodzi. Może warto byłoby zapytać milion pasażerów, którzy co roku korzystają z lotniska w Pyrzowicach, co sądzą o takim orzeczeniu sądu - uważa Jerzy Polaczek, minister transportu.

Wiele wskazuje na to, że po wtorkowej decyzji sądu nawet nowy termin zakończenia prac nie zostanie dotrzymany. Do tej pory udało się jedynie wybudować węzeł drogowy pod Siewierzem i 2 km drogi. Do zbudowania pozostało jeszcze 10 km. Jeśli pieniądze przepadną, urzędnicy będą mogli mieć pretensje tylko do siebie. - Moim zdaniem jest szansa na dotrzymanie terminu - nie daje jednak za wygraną Marian Sobula, wicedyrektor katowickiego oddziału GDDKiA.
 
Uchylenie decyzji ministra z 2004 r. oznacza natychmiastowe wstrzymanie budowy drogi. Nie wiadomo na jak długo. - Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku - zapewnia dyrektor Sobula. Dodaje, że GDDKiA odwoła się od postanowienia sądu, jednocześnie jednak wystąpi z wnioskiem o nową decyzję lokalizacyjną. - Zrobimy wszystko, by przerwa w budowie potrwała jak najkrócej - utrzymuje Sobula.
Tomasz Głogowski, Piotr Murzyński

Więcej: Gazeta Wyborcza, 25.05.2006

zobacz również:

reklama:

 

 

najnowsze:

archiwum

blogi e-logistyki:

więcej blogów

biblioteka:

Cafe news:

dobre praktyki:

edukacja:

aktualności:

firmy:

praca:

zakupy:

Transport

O nas Kontakt Regulamin Reklama Partnerstwo Newsletter

Copyright © 2008 - Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone. Rozpowszechnianie za zgodą właścicieli Loginet Media Sp. z o.o. Logistyka.