Logistyka

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

 

Niedziela, 12 Luty 2012

 

Transport

opcje dla strony: drukuj powiększpomniejsz tekst


Konferencja: "Czy zbudujemy autostrady i linie kolejowe?"

2008-10-02 11:09

- Do sprawniejszej realizacji programu budowy dróg krajowych potrzebujemy zmian organizacyjnych oraz nowoczesnego zarządzania projektami w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) - powiedział Podsekretarz Stanu Zbigniew Rapciak na konferencji "Czy zbudujemy autostrady i linie kolejowe?"

Konferencja:

 Z problemami prawnymi udało nam się uporać. ”Specustawa drogowa” już obowiązuje, a ustawy „środowiskowe” są na ostatnim etapie legislacji w parlamencie – dodał Wiceminister.

- Kluczem do lepszego działania GDDKiA jest decentralizacja w procesie realizacji inwestycji drogowych, bo trudno jest prowadzić ponad 1200 inwestycji z Warszawy – podkreślił w swoim wystąpieniu Wiceminister Z. Rapciak. – Istotne jest również właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi, czyli odpowiednie motywowanie i wspieranie pracowników - dodał.
 
- Na początku roku rozpoczęło się w resorcie środowiska „pospolite ruszenie”, aby dostosować polskie prawo do wymogów unijnych – powiedział podczas konferencji Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Maciej Trzeciak. – Nasze prawo musi być zgodne z prawem UE, ale jednocześnie dostosowane do naszych warunków, tak aby przyrodę zachować, ale też budować – dodał Wiceminister M. Trzeciak. – Dzięki powstającej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, czas potrzebny na uzyskanie wszystkich decyzji środowiskowych zostanie skrócony z obecnych 300 dni do 105. To jest nasz zarobek, bo czas jest bezcenny – podkreślił.
 
Obecny na konferencji p.o. Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki zapowiedział decentralizację zarządzanej przez siebie instytucji. – Centrala będzie wspierać i monitorować stan realizacji programu budowy dróg. Mobilne zespoły będą pracowały w terenie.
 
- W PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mamy osiem oddziałów regionalnych. Stosujemy zarządzanie liniowe i projektowe – powiedział podczas konferencji Prezes PKP PLK Krzysztof Celiński. – Dyrektor projektu jest jednocześnie zastępcą szefa oddziału i nadzoruje pracę poszczególnych kierowników kontraktu, których przy modernizacji linii kolejowej o długości 200 km jest kilku – dodał Celiński.
 
Prezes Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości Jerzy Kwieciński zwrócił uwagę na znaczenie stabilności instytucji w procesie realizacji inwestycji oraz na sprawne zarządzanie projektami. – Nasz kraj ma niespotykaną szansę na szybki rozwój. Realizujemy największe przedsięwzięcie infrastrukturalne od kilkuset lat i tej szansy jako kraj nie możemy zmarnować – dodał.
 
Konferencja „Czy zbudujemy autostrady i linie kolejowe?” została zorganizowana przez Fundację Europejskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

zobacz również:

reklama:

 

 

najnowsze:

archiwum

blogi e-logistyki:

więcej blogów

biblioteka:

Cafe news:

dobre praktyki:

edukacja:

aktualności:

firmy:

praca:

zakupy:

Transport

O nas Kontakt Regulamin Reklama Partnerstwo Newsletter

Copyright © 2008 - Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone. Rozpowszechnianie za zgodą właścicieli Loginet Media Sp. z o.o. Logistyka.