Komputery na pokładzie ciężarówek JAS-FBG S.A. - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

Komputery na pokładzie ciężarówek JAS-FBG S.A.

25.02.2009, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (0)

JAS-FBG podjęła decyzję o wyposażeniu swojej floty w system zarządzania pojazdami dostarczony przez firmę Transics International NV - europejskiego lidera tego typu rozwiązań.

W skład systemu wchodzą komputery pokładowe Quattro Plus, które znajdą się w kabinach kierowców. Dzięki tym urządzeniom dyspozytorzy JAS-FBG S.A. będą na bieżąco poinformowani o położeniu pojazdu oraz jego planie podróży na mapie cyfrowej. System umożliwia również wgląd w czasie rzeczywistym w liczbę przepracowanych przez kierowcę godzin.
 
– Dzięki zastosowaniu systemu łatwiejsze stanie się zarządzanie całą flotą i planowanie czasu pracy kierowców – wyjaśnia Krzysztof Pitlok, kierownik ds. organizacji transportu w firmie TRANSBUD-KATOWICE S.A. wchodzącej w skład grupy kapitałowej JAS-FBG S.A. - Otrzymamy możliwość błyskawicznego reagowania na wszystkie istotne zdarzenia, które będą miały miejsce w trakcie jazdy.
 
Oprogramowanie towarzyszące komputerom pokładowym umożliwi dyspozytorom wgląd w sposób realizacji zleceń w tym przegląd statusu, śledzenie czasów dostaw wraz z elektronicznych potwierdzeniem dostawy generowanym w czasie rzeczywistym.
 
Komputery Quattro Plus są łatwe w obsłudze, ułatwiają komunikację z bazą i mogą służyć także jako narzędzie asystujące w nawigacji co sprawia, że również kierowcy chętnie zabierają je w trasę.
 
Dla zarządzających firmą istotne są korzyści wynikające z optymalizacji kosztów działalności w czasie kiedy branża TSL przeżywa trudne chwile – Oszczędności, które pojawią się z chwilą uruchomienia systemu pozwolą nam zbudować przewagę nad konkurencją i osiągnąć zadowalające wyniki – mówi Jan Legawiec,  wiceprezes zarządu TRANSBUD-KATOWICE S.A.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu
 
Komentarzy: 0
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.